O inwestycji

Nowa Guzikarnia Megalofty w Częstochowie

O inwestycji Nowa Guzikarnia

Przebudowa budynku dawnego Zakładu Artykułów Technicznych i Galanteryjnych „Polgal” na nowoczesny apartamentowiec to jedna z pierwszych wielkoskalowych inwestycji loftowych w Częstochowie. Trwająca rewitalizacja dzielnicy Stare Miasto, budowa centrum handlowego „Galeria Jurajska” i dalsze plany władz miasta zmierzające do przywrócenia dawnego blasku tej urokliwej dzielnicy skierowały wizję rozwoju naszej firmy właśnie w to miejsce.

Motywacji dodają nam liczne sukcesy inwestycji loftowych zrealizowanych w Łodzi i na Górnym Śląsku. Wiele obiektów przemysłowych w tych aglomeracjach zyskało nowe życie jako budynki mieszkalne, biurowce czy centra handlowe i stały się nowymi symbolami miast.

Projekt przebudowy budynku znanego jako „Guzikarnia” wykonała warszawska pracownia architektoniczna ADC Architekci. Łączna powierzchnia mieszkań będzie wynosiła 6145m2, na parterze powstaną garaże i komórki lokatorskie, a na wyższych kondygnacjach 138 mieszkań o powierzchniach od 28m2 do 78m2. Zaletami mieszkań, które powstaną w ramach inwestycji są duże przeszklenia i bardzo duża wysokość mieszkań (ok. 320cm), która w połączeniu z wysoką nośnością stropów daje możliwość stworzenia antresoli i swobodnego murowania ścian działowych. Z wyższych kondygnacji roztaczają się piękne widoki.

Dzięki lokalizacji w centrum miasta i wysokości budynku (dominanta architektoniczna) z okien mieszkań można podziwiać niemal pełną panoramę miasta. W zależności od wystawy lokalu widoczne są m.in. Sanktuarium NMP na Jasnej Górze, Zamek w Olsztynie, Bazylika Św. Rodziny i wiele innych ważnych punktów na mapie Częstochowy.