NOWA GUZIKARNIA

Nowoczesne
apartamenty
loftowe

Nowa Guzikarnia Megalofty w Częstochowie

O inwestycji Nowa Guzikarnia

Przebudowa budynku dawnego Zakładu Artykułów Technicznych i Galanteryjnych „Polgal” na nowoczesny apartamentowiec to jedna z pierwszych wielkoskalowych inwestycji loftowych w Częstochowie. Trwająca rewitalizacja dzielnicy Stare Miasto, budowa centrum handlowego „Galeria Jurajska” i dalsze plany władz miasta zmierzające do przywrócenia dawnego blasku tej urokliwej dzielnicy skierowały wizję rozwoju naszej firmy właśnie w to miejsce.

Motywacji dodają nam liczne sukcesy inwestycji loftowych zrealizowanych w Łodzi i na Górnym Śląsku. Wiele obiektów przemysłowych w tych aglomeracjach zyskało nowe życie jako budynki mieszkalne, biurowce czy centra handlowe i stały się nowymi symbolami miast.

Projekt przebudowy budynku znanego jako „Guzikarnia” wykonała warszawska pracownia architektoniczna ADC Architekci. Łączna powierzchnia mieszkań będzie wynosiła 6145m2, na parterze powstaną garaże i komórki lokatorskie, a na wyższych kondygnacjach 138 mieszkań o powierzchniach od 28m2 do 78m2. Zaletami mieszkań, które powstaną w ramach inwestycji są duże przeszklenia i bardzo duża wysokość mieszkań (ok. 320cm), która w połączeniu z wysoką nośnością stropów daje możliwość stworzenia antresoli i swobodnego murowania ścian działowych. Z wyższych kondygnacji roztaczają się piękne widoki.

Dzięki lokalizacji w centrum miasta i wysokości budynku (dominanta architektoniczna) z okien mieszkań można podziwiać niemal pełną panoramę miasta. W zależności od wystawy lokalu widoczne są m.in. Sanktuarium NMP na Jasnej Górze, Zamek w Olsztynie, Bazylika Św. Rodziny i wiele innych ważnych punktów na mapie Częstochowy.

Wizualizacje


Zdjęcia z budowy

Ostatnia aktualizacja:
24. 05.2024r.

Aktualny stan budowy:
Budynek oddany do użytkowania

no images were found

Loftowe wnętrza, wysokie mieszkania

Osiedle Nowa Guzikarnia to pod wieloma względami wyjątkowe wnętrza. Sufit na wysokości 320cm, okna szerokie na 350cm, nośność stropów przekraczająca trzykrotnie normy dla budownictwa mieszkaniowego, wysoka izolacja akustyczna pomiędzy lokalami. To parametry godne najbardziej ekskluzywnych inwestycji mieszkaniowych.

Projekt warszawskiej pracowni ADC Architekci miał na celu wykorzystanie wszystkich zalet solidnej konstrukcji dawnej fabryki. Wysoka nośność stropów w połączeniu z dużą wysokością mieszkań daje możliwość zaprojektowania antresoli w mieszkaniach, co znacząco polepszy wykorzystanie dostępnej powierzchni. Wykończenie korytarzy i klatek schodowych będzie nawiązywało do historii budynku, w licznych miejscach pojawią się formy i kształty przypominające guziki.

W ramach budowy osiedla „Nowa Guzikarnia” powstanie 138 komfortowych, przestronnych i funkcjonalnych mieszkań o metrażu od 28m2 do 78m2. W ofercie znajdują się mieszkania z gotowym projektem wykończenia wnętrza gwarantującym maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz nowoczesny design.

Design Nieszabloniwe projekty

Zobacz nasze mieszkania

Dla kogo?

W ofercie mieszkań dostępnych na osiedlu Nowa Guzikarnia znajdują się zarówno kawalerki jak i przestronne wielopokojowe mieszkania z dużymi tarasami.

Nowoczesne i komfortowe apartamenty loftowe zlokalizowane w sąsiedztwie szkoły, centrum miasta i galerii handlowej to idealna propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi jak i singli.

Inwestycja

Powołując się na ogromne doświadczenie jakie posiadamy w branży deweloperskiej zdobyte przy budowie 50 osiedli i 7000 mieszkań możemy zapewnić naszych klientów, że nieszablonowe osiedla blisko centrum miasta rokują potencjałem na najwyższy wzrost wartości.

Zakup nowoczesnego apartamentu loftowego zlokalizowanego w odległości krótkiego spaceru od Alei NMP i Galerii Jurajskiej stanowi doskonałą ochronę dla twojego kapitału.

Interaktywny plan

Zobacz każde z 138 dostępnych mieszkań na interaktywnym planie.

Wybierz interesujące Cię mieszkanie i zapoznaj się z jego szczegółowym planem.

Deweloper DeSilva

Bezpieczeństwo zakupu gwarantuje duża firma rodzinna wywodząca się z Olesna, która od 30 lat prowadzi z powodzeniem liczne przedsięwzięcia związane z branżą budowlaną i hotelarską w całej Polsce. W Częstochowie jesteśmy znani jako właściciel hoteli IBIS i MERCURE.

W naszym portfolio budowlanym znajduje się 50 osiedli, w których powstało aż 7000 mieszkań oraz liczne hotele, biurowce i obiekty przemysłowe. Najnowsze inwestycje deweloperskie zrealizowane przez grupę DeSilva to m.in.:

osiedle „West-End Apartments” w Opolu przy ul. Domańskiego składające z 148 mieszkań,

„Osiedle Wygoda” w Oleśnie składające się z 74 mieszkań i 26 domów www.osiedlewygoda.eu,

osiedle „Apartamenty Stobrawa” składające się z 53 mieszkań usytuowanych na 9 kondygnacjach w budynku o wysokości 30 metrów, który podobnie jak „Nowa Guzikarnia” jest apartamentowcem loftowym powstałym w miejscu dawnego hotelu – lokalizacja Kluczbork www.apartamentystobrawa.pl

DeSilva
WestEnd

WestEnd Apartments Opole

Osiedle Wygoda Olesno

Apartamenty Stobrawa Kluczbork

Ogrodowa 64B, Częstochowa, 42-202, Polska

Lokalizacja inwestycji

Osiedle „Nowa Guzikarnia” zlokalizowane jest przy ulicy Ogrodowej 64 b w dzielnicy Stare Miasto. Ważniejsze punkty dla przyszłych mieszkańców osiedla:

– plac Daszyńskiego / Stary Rynek / Aleje NMP – 950m
– centrum handlowe Galeria Jurajska – 550m
– Bazylika Katedralna Św. Rodziny – 400m
– Dworzec PKP Częstochowa Osobowa – 700m
– Szkoła Podstawowa nr 35 – 150m

Ciekawostką jest, że osiedle „Nowa Guzikarnia” usytuowane jest zaledwie 200 metrów od geograficznego środka miasta Częstochowa, który został określony przez Pana Ernesta Augustowskiego z wydziału geodezji Urzędu Miasta. Punkt ten został oznaczony brązową tablicą umieszczoną przed Dworcem Autobusowym.

Rozpoczęła się budowa wiaduktu, który połączy dzielnicę Stare Miasto z rondem, na którym krzyżują się al. Wolności, al. Niepodległości i ul. 1 Maja. Inwestycja ta jest elementem strategicznego planu władz Częstochowy zmierzającego do kompleksowej rewitalizacji tej części miasta. Wiadukt będzie łączył się z ulicą Ogrodową w odległości około 200 metrów od osiedla „Nowa Guzikarnia” i znacznie ułatwi komunikację w tym rejonie. Na realizację inwestycji przewidziano 2 lata.

Masz Pytania?
Skontaktuj się


NATALIA SKOWRONEK
500 664 466
biuro@west-end.pl


ANNA KOREK
608 466 600
sprzedaz@west-end.pl


MICHAŁ RESPONDEK
KIEROWNIK SPRZEDAŻY
608 466 100


BIURO SPRZEDAŻY
ul. Ogrodowa 64B
42-200 Częstochowa

Godziny otwarcia:
Pn. – pt. w godz. 10:00-18:00
Sob. – w godz. 09:00-14:00

Istnieje możliwość spotkania w innych godzinach po wcześniejszym umówieniu.